Zde připravujeme nabídku kurzů, které se budou intenzivně zabývat tématy, které Vás zajímají. I Pro objednání nebo podrobnější informace se na nás můžete obrátit na tel.č. 608907894 nebo na mail: bludistekv@seznam.cz.  Pokud nás chcete inspirovat akcí, která v naší nabídce chybí, obraťte se na nás.

Nabídka vzdělávání 2023-2024

Každý seminář z vybraného cyklu je v rozsahu 5 hodin (hodina = 45 minut), dané téma je možné konkretizovat s ohledem na potřeby cílové skupiny. Semináře na sebe nenavazují, je možné je objednávat libovolně bez ohledu na zařazení do daného cyklu.

V rámci každého cyklu je možné vytvořit seminář/workshop podle objednávky a přizpůsobit jej tak potřebám účastníků.

Cena pětihodinového semináře pro 12 osob: 6900,-Kč, v ceně zahrnuto lektorné, cestovné pro lektora (Karlovarský kraj), technické zajištění semináře, materiály pro účastníky, organizační zajištění, přípravu pozvánky, certifikát o absolvování kurzu. V ceně není zahrnut případný pronájem prostor. Při dlouhodobější spolupráci, zařazení do projektu je cena smluvní.

 

Cyklus Duševní zdraví

 • Prevence syndromu vyhoření

Měli jste pocit, že je syndrom vyhoření spojený pouze s prací? Vyhořet však můžeme všude, kdy jdeme do dané role (pracovníka, rodiče, partnera...) plni nadšení a neumíme rozložit své síly. Po semináři budete vědět, jak syndrom rozpoznat a jak mu včas předejít.

 • Stres a psychická odolnost

Zpomalte, zapomeňte na chvíli na všudypřítomný stres a přijďte si vyzkoušet vhodné strategie pro jeho zvládání. Dozvíte se, jak nám může dlouhodobý stres ubližovat a jak mu správně čelit. Jak zvládat stres, zlepšovat duševní zdraví a dosahovat rovnováhy mezi prací a osobním životem.

 • Psychohygiena

Duševní hygiena neboli psychohygiena je nauka o tom, jak si chránit a upevňovat duševní zdraví a jak zvyšovat odolnost člověka vůči nejrůznějším škodlivým vlivům. V praktickém semináři si vyzkoušíte dechové techniky – pochopíte význam bráničního dýchání na stresové situace, zkusíte autogenní trénink i jógovou relaxaci.

 • Základy krizové intervence

Každý člověk se někdy ocitne v krizové situaci, kdy je naprosto bezradný. Seminář pomůže pochopit, že i krizi lze chápat jako příležitost k růstu. Zorientujete se ve fázích krize. Pochopíte, jaké obranné mechanismy v krizi fungují. Řekneme si o tom, jak můžeme člověku v krizi pomoct.  

 

Cyklus Finanční gramotnost

 • Finanční gramotnost pro každého

Umění dobře hospodařit se svými penězi je jedním z nejdůležitějších kroků k samostatnosti. Seminář o tom, jak si vytvořit zdravé finanční návyky.

 • Osobní rozpočet a finanční plán

Jak nakládat se svými příjmy, jak spravovat svůj rozpočet, kde šetřit a na čem naopak nešetřit? Získejte základní znalosti o správě financí, rozpočtování a investicích, abyste mohli lépe řídit své peníze. Praktické tipy pro správu a zhodnocování vlastních financí.

 • Předlužení

Jak se vyvarovat předlužení, jaké jsou způsoby vymáhání dluhů, co je osobní bankrot, jak se dostat z dluhové pasti? Pokud Vám dluhy přerostly přes hlavu, nedokážete je splácet, získáte informace o možnostech řešení.

 • Finanční produkty

Jaké služby nabízejí banky (aktivní a pasivní operace), jaké jsou produkty finančního trhu pro investování a pro získávání prostředků, jaká pojištění lze využít a jaké bývá úročení?

 

Cyklus Sociální sítě

 • Jak vybudovat sociální sítě a těžit z nich

Jak využít sociální sítě pro rozvoj vlastního podnikání? Jak využít psychologii v marketingu? Sociální sítě jsou důležitým nástrojem pro budování značky a získávání nových zákazníků. Umožňují oslovit svou cílovou skupinu, posilují vztahy se stávajícími zákazníky. V semináři se dozvíte, jak s komunikovat prostřednictvím sociálních sítí.

 • Dezinformace a sociální sítě

Sociální sítě již patří do našich životů. Pokud jsme jim dlouhodobě vystaveni a nevíme, jak si ověřovat zdroje, můžeme snadno podlehnout dezinformacím. V čem konkrétně spočívá hrozba a zneužitelnost sociálních sítí? Jak dezinformace rozpoznat?

 • Rizika sociálních sítí

Dozvíte se, jaká jsou pravidla používání sociálních sítí, tak abychom nebyli ohroženi. Dále si ukážeme, co můžeme sdílet a co už ne. Zjistíte, jak mít pod kontrolou svůj účet. Koho přidávat mezi přátele a jak se bránit kyberšikaně a dalších patologickým jevům.

 

Cyklus Osobnostní rozvoj a kariérové poradenství

 • Efektivní hledání práce a tvorba CV

Získáte tipy na úspěšné hledání práce a vytváření životopisu, který vás představí v co nejlepším světle. Zjistíte, jak psát motivační dopis, poznáte nástroje, které Vám pomohou sestavit si profesionální životopis i motivační dopis.

 • Jak uspět při pohovoru

Jak se připravit na pohovor do nového zaměstnání? Na jaké otázky se připravit? Co si vzít s sebou a na sebe? Jak zaujmout a prezentovat své zkušenosti?

 • Rozvoj soft skills pro osobní a profesní růst

Tento seminář Vám pomůže zlepšit své osobní dovednosti, jako je komunikace, týmová spolupráce a řešení konfliktů, aby vaše kariéra mohla růst.

 • Efektivní komunikace

Víte, jaký vliv má naše osobnost na komunikační dovednosti? Jak komunikovat s druhými, tak, abychom byli úspěšní, dosahovali svých cílů, a přitom nezranili druhé? Jak správně používat slova, ale i tělo pro vyjádření našich myšlenek, přání, obav…?

 • Asertivita

Co je asertivita a jak se jí naučit?  Druhy asertivních technik, asertivní práva a zásady, typy chování, reakce na neoprávněnou kritiku. Dále zjistíte, co je agresivní, pasivní chování.

 • Sebepoznání a seberozvoj – kým jsem a kam jdu

Tento seminář vás provede procesem poznávání vaší vlastní osobnosti, hloubkovým sebezkoumáním a technikami pro osobní růst a seberealizaci.

 • Budování sebevědomí a jak na to

Vlastní hodnota, sebeúcta, zdravé sebevědomí a jeho projev. Techniky, které nám pomohou postupně si věřit a vážit si sám sebe.

 

Cyklus Zdravotní gramotnost

 • Zdravá záda – správné držení těla a vhodné pohybové stereotypy

Jak správně sedět, ležet či se předklánět? Jak nevhodný pracovní prostor a statická zátěž ve stoje či vsedě, může přispět ke vzniku bolesti zad? Jaké pohybové stereotypy v zaměstnání, v domácnosti či při práci na zahradě máme a jak vhodně a preventivně trávit volný čas?

 • Zdravé pohybové návyky

Jak dostat do života zdravý pohyb, jak kompenzovat sedavý životní styl a předcházet obtížím s pohybovým aparátem?

 • Dentální hygiena

Jak ušetřit za zubaře? V první řadě se musíme dobře starat o své zuby. V semináři se dozvíte, jak si správně čistit zuby, jak dlouho, jaké pomůcky nám k tomu pomohou. Zubní zdraví a jeho vliv na celkové zdraví. Nácvik správné techniky čištění zubů a mezizubních prostor.

 • Zdravá výživa

Zdravá strava je prvním krokem k tomu, abychom se cítili lépe, byli fyzicky i duševně zdraví. Jak by měl vypadat náš jídelníček, kdy jíst, co jíst a jaké nástroje nám mohou pomoci udržet se fit? Jak do našeho jídelníčku zařadit ovoce a zeleninu a jak nakládat s cukrem a solí, co pít a co nepít…

 

Cyklus Digitální gramotnost

 • Základy digitálního světa

Tento seminář představí základy práce s počítačem, internetem a digitálními nástroji. Ideální pro ty, kteří chtějí zlepšit svou digitální gramotnost.

 • Práce se smartphonem

Instalace a využívání aplikací z oblastí: chytrá domácnost, péče o zdraví, volný čas a kultura, zaměstnání, vzdělávání, cestování; komunikace a sdílení: sociální sítě; osobní finanční plánování – bankovnictví, chytrá peněženka. Fotoaparát a využití; Ochrana dat, zálohování.

 • Elektronická identita občana, Portál občana, Datová schránka, Czech POINT

Současné možnosti české e-správy Portál občana, zřízení a využívání datové schránky, Czech point – komunikace s úřady veřejné správy, konverze dokumentů, komunikace s úřady, elektronický podpis.

 • Umělá inteligence jako pomocník

Využívejte aktivně nástroje AI, díky kterým si lze ulehčit svůj osobní a pracovní život. Ptejte se jí na otázky, zadávejte úlohy a spolupracujte na řešení složitých i každodenních problémů.

Cyklus Zaměstnání a podnikání

 • Podnikání pro každého

Naučte se kroky a dovednosti potřebné pro založení vlastního podniku. Tento seminář vás provede procesem zakládání a řízení small byznysu.

 • Projektový management a získání financování

Tento seminář vás seznámí s procesem získávání grantů a dotací pro váš rozvoj. Naučíte se nad problémem přemýšlet „projektově” a systematicky.

 • Nezaměstnanost

Abychom mohli pokračovat v naší cestě, je třeba uvědomit si, kde právě jsme a co prožíváme. Jaké jsou psychické projevy na ztrátu zaměstnání a jaký je význam práce pro člověka a jeho motivy. Povíme si o změnách v kognitivních funkcích a afektivních procesech, změnách v uspokojování potřeb, životním stylu, o zdravotní rizicích nezaměstnanosti, sociálních aspektech nezaměstnanosti.

 • Nové trendy na trhu práce

Jaké jsou aktuální trendy na pracovním trhu? Jaké formy práce existují a co obnáší? Jaká jsou očekávání současných zaměstnanců a zaměstnavatelů? Dotkneme se i zaměstnaneckých benefitů.

 

 • Pracovní právo v kostce

 

Orientuje se v Zákoníku práce? Jaké práva a povinnosti má zaměstnanec a zaměstnavatel? Budeme se společně zabývat nejaktuálnějšími otázkami z pracovního práva. Na konkrétních příkladech si je vysvětlíme.

Máte zájem o zasílání novinek? Napište nám svůj email:
Mám primárně zájem o:
Souhlasím se zasíláním informací o konaných akcích a zároveň uděluji Souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely zajištění této rozesílky.
© Bludiště Karlovy Vary 2014, Náměstí Dr. M. Horákové 1201/5, 360 01 Karlovy Vary   |   Grafika: Klubko 55   |   Vytvořil: DViT Servis